powrót do głównej bazy!

Fakty i Mity

Fakty i Mity

Rozwiewamy fakty i mity dotyczące paintball'a oraz wytłumaczymy jak przygotować się do gry i czego można się spodziewać podczas zabawy.

 

 

Czy Paintball boli?

 

Stety, niestety - bywa że boli. Czy jest to czynnik psujący zabawę? W 99% przypadków - nie! Dodaje on adrenaliny i wzmaga czujność. Stosując się do zasad bezpieczeństwa (max. prędkość wylotowa kulki oraz minimalna odległość strzału) ból jest powierzchowny i przejściowy. Dużo w tej kwestii zależy od samych graczy i traktowanie kolegów i koleżanek z pola gry.

Uwaga do Pań: posiadamy dużą ilość dodatkowych ochraniaczy dla Pań, aby zminimalizować wszelkie dyskomforty :)

 

 

 

Jak szybko leci kulka?

 

Przepisy w tej kwestii organiczają nas do maksymalnie 300 fps'ów (feet per second). Jeden feet per second, to 0,3048 metra na sekundę, czyli mamy maksymalnie 91,44 metra na sekundę prędkości wylotowej. Jest to na tyle dużo by skutecznie trafić cel z odległości ok 25 metrów oraz na tyle dużo by nie obierać celów znajdujących się bliżej niż 5 metrów od wylotu lufy. Takie trafienie nie zabije, ale i nie wzmocni.

 

 

 

Co w kulce siedzi?:

 

"Karabinki na kulki z farbą"? Cóż... nie do końca. Tak naprawdę wnętrze kulki Paintballowej to barwnik spożywczy, a więc nieszkodliwy, nietoksyczny, a nawet jadalny (raczej niesmaczny). Zadaniem wnętrza kulki jest wydostanie się na zewnątrz i oznaczenie przeciwnika w widoczny sposób, nie brudząc przy tym środowiska i nie szkodząc.

 

                            

 

 

 

Czy kulki Paintballowe różnią się od siebie?:

 

Kulki różnią się jakością wykonania oraz wypełnieniem. Poza tradycyjnym barwnikiem o różnej konsystencji spotykamy równiez kulki pudrowe. Kulka ma wyraźnie oznaczyć cel. W przypadku kul turniejowych spotykamy wypełnienia "agresywnie" oznaczające gracza, aby nie było wątpliwości co do trafienia. Kulki różnią się również twardością. Nieco inaczej konstruowane są kulki do markerów elektropneumatycznych, a inaczej do mechanicznych pracujących "brutalniej", przez co kulka musi być twardsza, aby nie pękła w lufie. Pęknięcie kulki w lufie lub w mechaniźmie wyrzucającym ją z lufy powoduje zabrudzenie, którego skutkiem jest pękanie kolejnych kul oraz mocno niecelny marker. Jeśli zdarzy się Wam, że po wystrzeleniu kulka nie leci prosto, najczęściej jest to wina brudnej lufy. Należy wtedy zdiagnozować lufę, mechanizm podawania kulek i loader pod kątem czystości - odczyścić i bawić się dalej.

 

kulka_maska

 

Co powinienem zabrać na grę:

 

Dobry humor, dobre buty i dużo energii. 

Organizator zapewnia mundur ochronny (od kostek po szyję), rękawice, ochronę szyi i korpusu oraz przede wszystkim maskę ochronną na głowę. Warto zabrać coś do picia, gdyż Paintball jest sportem ruchowym i wysiłkowym. Czy będziecie spalać energię szybko czy wolno zależy przede wszystkim od Was i od strategii jaką przyjmiecie.

 

 

 

 

Czy Paintball to sport/zabwa tylko dla facetów?

 

Zdecydowanie nie, choć nie ukrywajmy - płeć brzydka pod względem ilości dominuje. Nasze samcze zwyczaje na polu paintballowym realizują się doskonale. Historia zna jednak wiele kobiet, które wybrały drogę wojownika i tutaj również ich nam nie brakuje. Zachęcamy gorąco Panie do zabawy w Paintball. Wrażenia z pola gry to świetny temat do rozmów w kawiarni przy kawie i szarlotce.

 

 

 

Czy organizator towarzyszy nam przez cały czas?

 

Oczywiście. Czasami spotykamy się z przekonaniem, że my jedynie przywieziemy sprzęt, wydamy go graczom i poczekamy aż skończą potyczki. Tak nie jest. Towarzyszymy Wam przez cały czas zabawy, z kilku powodów:

- animujemy scenariusze (z sugerowanych przez nas lub Wasze)

- dbamy o grę fair play - czyli sędziujemy

- pilnujemy czasu gry

- czuwamy nad przebiegiem scenariuszy

- w razie pojawienia się usterek interweniujemy od razu na polu gry

- doradzamy, pomagamy, dzielimy się wnioskami z obserwacji Waszej gry

 

 

 

 

 

Kiedy można grać w Paintball??

 

Najprościej rzecz ujmując: zawsze. Gramy cały rok, również w zimie. Warunkiem gry jest zdrowy rozsądek, a więc jeśli na zewnątrz jest -20 - nie gramy, bo nie chce sie nam organizować, a Wam - uwierzcie nam - grać. Jeśli macie wątpliwości co do tego czy aura nadaje się do gry, zadzwońcie do nas, podzielimy się z Wami naszym optymizmem, bądź realizmem.