powrót do głównej bazy!

Jak wyglada impreza

Jak wyglada impreza

   

Jak wygląda klasyczna Impreza Paintballowa.

 

 

Wiele osób zadaje sobie i nam to pytanie. Uchylmy więc rąbka tajemnicy.

 

Najczęściej zaczyna się od telefonu: „chcielibyśmy zagrać w Paintball”. Podczas rozmowy omawiamy sobie wielkość grupy, termin, wybieramy pole gry i wariant kulkowy. Precyzujemy logistykę: widzimy się na miejscu lub wyjeżdżamy wspólnie. Ustalamy kwestie cateringowe i przechodzimy do rezerwacji terminu. W większości przypadków pobieramy zaliczkę w wysokości ok 25% wartości imprezy.

 

 

Nadszedł dzień gry.

 

Spotykamy się o umówionej godzinie, w umówionym miejscu.

 

Szatnia:

 

Zaczynamy od przebrania się w mundury i ochraniacze. Pomagamy Wam dobrać stroje do sylwetki, regulujemy szerokość Strapów w maskach, dzielimy Was na drużyny i robimy rekonesans terenu z sędziami.

 

Odprawa:

 

BHP i regulamin gry: zasady trafień, obsługa markera, postępowanie w różnych sytuacjach, poruszanie się po terenie, minimalna odległość strzału, dobre obyczaje, podstawy taktyki i komunikacji na polu – no i najważniejsza zasada – nie strzelać do sędziów!

Omawiamy najistotniejsze kwestie, wszystkiego naraz nie da się zapamiętać, a wiele wychodzi w praniu i sami musicie doświadczyć by się nauczyć.

 

Wydawanie sprzętu:

 

Moment, w którym zamieniacie się w myśliwych. Każdy dostaje do rąk marker załadowany i gotowy do gry. To moment w którym należy zacząć traktować sprawy bardziej poważnie i uważać na powierzony sprzęt.

Wychodzimy na pole gry, zajmujemy punkty startu, potwierdzamy gotowość drużyn i dajemy sygnał do startu pierwszej gry.

 

Gra:

 

Klasyczna gra, to około 10-15 minut potyczki według przyjętego scenariusza. Zwykle zaczynamy od czegoś prostego typu Team DeathMatch by się „wgrać”. Dobór scenariuszy jest kwestia Waszą, naszą sugerowanie dobrych i sprawdzonych rozwiązań. Podczas gry osoby trafione schodzą do punktu zbiórki i czekają na koniec gry. W większości naszych pól, punkt zbiórki znajduje się poza terenem gry, można tam zdjąć maskę, odczyścić ślady trafienia, doładować kulki, napić się, itd., itp.

 

Jeśli chcecie pozostać jako obserwatorzy gry do końca scenariusza umawiamy się na spotkanie w miejscu na krawędzi pola i wyraźne sygnalizowanie pozostałym, że nie bierze się już udziału w rozgrywce.

 

Po skończonej grze przegrupowujemy się, przygotowujemy do kolejnej gry i ruszamy do walki.

 

 

Przerwa:

 

Zazwyczaj w połowie spotkania (czas spotkania liczony jest ilością zużytych kul: mniej więcej w połowie zakupionych zapasów robimy przerwę) robimy sobie dłuższą przerwę, gdzie odpoczywamy, wsuwamy kiełbaski z grilla, itd., itp. Jeśli któraś z drużyn cechuje się znaczną przewagą w skuteczności gier – balansujemy drużyny, w końcu chodzi o to by wszystkim dobrze się grało.

 

Koniec gier:

 

Po wyczerpaniu kul kończymy część aktywną. Zdajemy sędziom sprzęt, w zależności od chęci oddajemy już teraz mundur i przechodzimy do „AfterParty”. Grill, napoje, impreza. Opcjonalnie prezentujemy sobie na ekranie zdjęcia z potyczek.

 

Zdjęcia:

 

Najczęściej podczas imprez robimy Wam zdjęcia (lustrzanka+teleobiektyw+fotoreporer). Z doświadczenia – zachęcamy do zabierania aparatów i robienie zdjęć pomiędzy grami, lecz na pole gry jeśli wnosicie aparaty – to ze świadomością możliwości ich uszkodzenia przy trafieniu kulką. Sędziowie wykształcili w sobie nawyk unikania kul i robią zdjęcia z bezpiecznych pozycji ;) Niemniej jeśli ktoś będzie chciał fotografować gry – zapraszamy - wyposażymy go w maskę, odblaskową kamizelkę i powiemy gdzie stać by nie zostać trafionym.

Zdjęcia zrobione przez nas nieodpłatnie udostępniamy Wam drogą mail/facebook, ewentualnie na życzenie płytą DVD.

 

Zakończenie imprezy:

 

Po skończonym AfterParty lub bezpośrednio po strzelaniu następuje czas rozliczeń (za dokupowane w czasie dnia kule rozliczamy się na zakończeniu, po grze). Zmęczeni, ale zadowoleni wracacie do domów lub idziecie na kolejną imprezę na mieście. Zwykle do 48 godzin przekazujemy Wam zdjęcia i mamy nadzieję, że nie widzieliśmy się po raz ostatni :)